Informace k hodinkám

Na tomto místě Vám přinášíme důležité a zajímavé informace k hodinkám a snažíme se Vám je podávat příjemnou formou. Tedy dlouhé popisy byly zredukovány na minimum, texty byly opatřen obrázky, příklady apod. Z níže uvedeného výčtu si prosím vyberte téma, které Vás zajímá.

  • » Co je to Tourbillon ?

    Kdysi hodináři neměli možnost použít v hodinkách baterie a elektricky poháněné časoměrné stroje, byly hodiny poměrně nepřesné. Hodináři se domnívali, že jejich nepřesnost je způsobena tím, že na hodinový mechanismus působila gravitace a setrvačné síly, které vznikaly při pohybu rukou nebo při chůzi osoby, která hodinky nosila. Domnívali se tak na základě faktu, že velké stacionární hodiny (věžové nebo jiné) byly mnohem přesnější než ty náramkové. Proto se snažili tento efekt setrvačných sil eliminovat plovoucím uložením hodinkového mechanismu, což dostalo označení tourbillon. Jde v podstatě o volné uložení celého strojku do rotačního pouzdra. Takové uložení se poprvé podařilo vyrobit hodináři Abrahamovi-Louis Breguetovi v roce 1795. Dnešní výzkumy však prokázaly, že tourbillon nemá na přesnost měření času téměř žádný vliv. Nepřesnost nevnášejí ani gravitace ani setrvačné síly, ale spíše konstrukce hodinového mechanismu a různé druhy ztrát (tření, setrvačnost součástí, odpor, způsob vytváření pohybu jednotlivých částí mechanismu apod.).

    Co je tourbillon dnes ? Dodnes bývá tourbillon součástí některých dražších, moderních hodinek jako důkaz hodinářské řemeslné zručnosti a virtuozity. Jedná se tak mnohem spíše o estetickou záležitost, kdy tourbillon dotváří celkový design hodinek.

    Níže naleznete příklady hodinek s tourbillonem :

  • » Životnost hodinek

    Životnost hodinek, aneb jak zvýšit životnost hodinek. V tomto článku nebudeme posuzovat životnost hodinek jako takovou. Nebudeme polemizovat nad otázkami typu "zda je pravidlem, že dražší hodinky musejí mít i delší životost"... Spíše se zaměříme na faktory, které ovlivňují životnost hodinek a to jak negativně, tak pozitivně. Obecně známý fakt je, že čím lépe se o své hodinky budete starat, tím prodloužíte jejich životnost a přesný chod. Stejně jako jiné moderní výrobky i hodinky potřebují pravidelný servis, dotažení šroubků, úpravu utěsnění apod.

     

    Výčet některých prvků, které zásadně ovlivňují životnost hodinek :

    • Magnetická pole: vyhněte se umístění hodinek k jakýmkoliv magnetů, a dále k předmětům, které jsou zdrojem silného magnetického pole, jako : reproduktor, lednička, apod.
    • Voda: voda negativně ovlivňuje pouzdro a především pásek, omezte proto styk s vodou na nutné minimum
    • Mořská voda: pokaždé opláchněte Vaše hodinky vlažnou vodou po ukončení plavání.
    • Šoky:  teplotní, nárazové, jiné
    • Šroubovací korunky: korunku zašroubujte pečlivě aby se zabránilo vniknutí vody do mechanismu.
    • Nešroubovací korunky: zatlačte korunku zpět do přirozené pozice aby se zabránilo vniknutí vody do mechanismu.
    • Čištění: pro očištění kovových náramků a vodotěsných pouzder použijte kartáček na zuby s mýdlovou vodou (popř. jarovou) a pro osušení jemnou tkaninu.
    • Chemické produkty: vyhněte se přímému kontaktu s: rozpouštědly, agresivními saponáty (např.savo), parfémy, kosmetikou, atd.  jelikož mohou poškodit náramek, pouzdro nebo těsnění.
    • Teplota: vyhněte se vystavení extrémním teplotám (vyšší než 60°C, nižší než 0 °C) nebo extrémním teplotním změnám (šokům).
    • Vodotěsnost: vodotěsnost hodinek nemůže být permanentně zaručena. Může být ovlivněna stárnutím těsnění nebo náhodným nárazem na korunku. Doporučujeme jednou za rok nechat zkontrolovat vodotěsnost v autorizovaném servisu.
    • Skladování: hodinky skladujte na suchém a temném místě bez přístupu světla a v pokojové teplotě
    • Životnost běžné baterie:  nejčastěji 2 až 3 roky, podle kvality zakoupené baterie a spotřeby hodinek.

     

  • » Tipy na dárky

    V této kategorii Vám předkládáme naše tipy na zajímavé dárky. Jedná se o to, že hodinky jsou velmi praktický a univerzální dárek pro téměř každého a ke každé příležitosti. Nenastává tedy otázka zda hodinky ano či ne, ale jaké vybrat aby udělaly co možná největší radost. Proto jsme pro Vás vytvořili podkategorie s touto tématikou. Můžete se tak nechat inspirovat v našich kategoriich jako - hodinky pro dědu, hodinky pro babičku, hodinky pro partnera, hodinky pro partnerku, či hodinky pro slabozraké. Pomoct s výběrem hodinek Vám také může naše rubrika - nejprodávanější hodinky uplynulého měsíce.

  • » Typy hodinkových strojků
Neoriginály se slevou až 95%

Jsme ověřeni tisíci zákazníky za více jak 10 let na trhu!

Naše další levné produkty!

 

Nejoblíbenější zboží